ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER Otrzymasz 100pln rabatu na dowolny pakiet 20 dni! Promocje nie łączą się.

Blog

Porady od specjalistów foody24

Własciwości, zadania i źródła błonnika

05 Gru, 2017


Błonnik jest niezwykle ważny  dla człowieka, ponieważ reguluje pracę układu trawiennego, a także oczyszcza organizm z toksyn. Uwalnia od nieprzyjemnych dolegliwości żołądkowych, z którymi boryka się coraz więcej osób, z powodu złej diety opierającej się o ciężkostrawne, produkty. Pełnowartościowe źródła błonnika mijasz każdego dnia na sklepowych półkach, sprawdź na które produkty szczególnie warto zwrócić uwagę.

czytaj więcej..

Jak ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu?


Choć statystyki powoli zaczynają wyglądać słuszniej wraz z rozpowszechnianiem się mody na aktywny tryb życia, picie wody mineralnej wciąż nie wszystkim weszło w nawyk. Poza brakiem odpowiedniej ilości wypijanej wody, często zastępowana jest ona słabej jakości sokami, napojami słodzonymi oraz herbatami. Dowiedz się, dlaczego picie dużej ilości wody jest tak ważne dla Twojego zdrowia. Zacznij … Continue reading „Jak ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu?”

czytaj więcej..

Domowe sposoby na zgagę


Każdy zna to nieprzyjemne, piekące uczucie w przełyku pojawiające się najczęściej po posiłku. Zgaga wywołana jest najczęściej zbyt obfitymi, ostrymi lub kwaśnymi potrawami. O ile pieczenie to występuje sporadycznie, mogą pomóc domowe sposoby na zgagę, jeżeli natomiast zgaga nie mija, pojawia się zdecydowanie za często, konieczna będzie wizyta u gastrologa.

czytaj więcej..

Który chleb jest najzdrowszy?

02 Lis, 2017


Chleb od czasów starożytnych obdarowywany jest bardzo dużym szacunkiem. Nawet w obyczajach staropolskich było o nim bardzo głośno, np. w tym że kromkę chleba, która upadła na ziemię – całujemy. Przeczytaj o dowiedz się który chleb jest najzdrowszy.

czytaj więcej..

Jak przechowywać produkty w lodówce?


Od tego jak układasz produkty w lodówce, zależy jak długo nadają się do spożycia, czy się przedwcześnie nie zepsują oraz czy nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu. W każdym zakątku lodówki jest inna temperatura dlatego warto zwrócić uwagę na to, gdzie co leży. Otwórz lodówkę i sprawdź, czy wszystko jest na swoim miejscu.

czytaj więcej..

Poznaj właściwości lecznicze imbiru!


Imbir jest stosowany jako domowe lekarstwo, dzięki swoim substancjom o działaniu przeciwutleniającym, które wspierają zdrowie Twojego organizmu. Ma działania przeciwwirusowe, rozgrzewające, antybakteryjne i przeciwpasożytnicze. Nazywany również ziołową aspiryną, ponieważ rozrzedza krew, nie wadząc przy tym pracy żołądka. Poznaj właściwości lecznicze imbiru!

czytaj więcej..