ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER Otrzymasz 100pln rabatu na dowolny pakiet 20 dni! Promocje nie łączą się.

Blog

Porady od specjalistów foody24

Dieta dla osób aktywnych fizycznie

Dieta dla osób aktywnych fizycznie

24 Lis, 2016


Sport to zdrowie, jednak aby przynosił zamierzone korzyści w postaci poprawy funkcjonowania organizmu oraz pozwolił wyrzeźbić idealną sylwetkę, należy pamiętać o odpowiednio zbilansowanej diecie, która zaspokoi zwiększone potrzeby energetyczne narażanego na duży wysiłek fizyczny organizmu. Zarówno zawodowi sportowcy, jak i amatorzy koniecznie muszą zadbać o przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania oraz odpowiednie zbilansowanie diety w celu … Continue reading „Dieta dla osób aktywnych fizycznie”

czytaj więcej..
jak sposób odżywiania wpływa na Twój wygląd zewnętrzny

Jak sposób odżywiania wpływa na Twój wygląd zewnętrzny?

16 Lis, 2016


Odpowiednio dobrana dieta nie tylko poprawia stan zdrowia, ale także wpływa na wygląd cery, włosów i paznokci. Co jeść, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem oraz pięknym i młodym wyglądem? Często nie zdajemy sobie sprawy, że przyczyną problemów ze skórą, włosami czy paznokciami jest źle skomponowana dieta, w której brakuje podstawowych składników odżywczych. Nawet … Continue reading „Jak sposób odżywiania wpływa na Twój wygląd zewnętrzny?”

czytaj więcej..
zmniejszenie ryzyka raka

Co jeść, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory?

07 Lis, 2016


Istnieje naukowo udowodniona zależność pomiędzy spożywaniem niektórych pokarmów a wzrostem ryzyka zachorowania na choroby nowotworowe. Jakich pokarmów unikać, aby poprawić stan zdrowia i chronić się przed atakującym coraz młodsze osoby rakiem? Choroby nowotworowe atakują coraz większą liczbę osób i stają się jedną z głównych przyczyn przedwczesnych zgonów. Coraz większa świadomość zagrożenia skłania nas do wykonywania … Continue reading „Co jeść, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory?”

czytaj więcej..
lecznicze działanie diety

Lecznicze działanie diety

02 Lis, 2016


Wiele powszechnych dolegliwości spowodowanych jest m.in. źle skomponowaną dietą. Osłabienie odporności, problemy z cerą, anemia, bóle głowy czy pojawiające się w kącikach ust zajady to tylko nieliczne z dolegliwości, których możemy uniknąć, stosując odpowiednio dobraną dietą. Sprawdź, jak dzięki zmianom na talerzu pozbyć się problemów zdrowotnych i przeciwdziałać ich pojawieniu się w przyszłości. Na co … Continue reading „Lecznicze działanie diety”

czytaj więcej..
czym jest indeks glikemiczny?

Czym jest indeks glikemiczny?

24 Paź, 2016


Indeks glikemiczny spożywanych przez nas pokarmów ma ogromny wpływ na to, jak szybko tyjemy oraz bezpośrednio wpływa na pracę trzustki, czyli narządu wydzielającego jeden z ważniejszych dla naszego zdrowia hormonów – insuliny. O czym informuje indeks glikemiczny? Każdy spożyty przez nas pokarm podnosi poziom cukru we krwi, co bezpośrednio wpływa na działanie organizmu. Indeks glikemiczny, … Continue reading „Czym jest indeks glikemiczny?”

czytaj więcej..
cukroholizm

Cukroholizm – plaga współczesnego społeczeństwa

17 Paź, 2016


Cukier uzależnia i niestety wiele osób boryka się z problemem ciągłej ochoty na coś słodkiego. Jak pokonać cukroholizm i raz na zawsze pożegnać napady wilczego głodu?

czytaj więcej..