ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER Otrzymasz 100pln rabatu na dowolny pakiet 20 dni! Promocje nie łączą się.

Jak sposób odżywiania wpływa na Twój wygląd zewnętrzny?

16 Lis, 2016

jak sposób odżywiania wpływa na Twój wygląd zewnętrzny

Odpowiednio dobrana dieta nie tylko poprawia stan zdrowia, ale także wpływa na wygląd cery, włosów i paznokci. Co jeść, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem oraz pięknym i młodym wyglądem?

Często nie zdajemy sobie sprawy, że przyczyną problemów ze skórą, włosami czy paznokciami jest źle skomponowana dieta, w której brakuje podstawowych składników odżywczych.

Nawet najlepsze kosmetyki i środki pielęgnacyjne nie są w stanie poprawić naszego wyglądu, jeżeli nasza dieta jest uboga w składniki odżywcze. Spożywając żywność wysoko przetworzoną, duże ilości słodyczy czy tłuste potrawy szybko zauważamy, że skóra zaczyna przybierać szary i nieatrakcyjny wygląd, pojawiają się na niej liczne niedoskonałości w postaci krost i zaskórników, włosy zaczynają wypadać i tracą blask, a paznokcie stają się kruche i łamliwe.

Zdrowa dieta sposobem na piękny wygląd

Nasze ciało jest zwierciadłem stanu zdrowia, dlatego warto zwracać uwagę na sygnały, które nam daje. Co jeść, aby wzmocnić włosy i paznokcie?

Głównym składnikiem budulcowym włosów jest białko. Aby uniknąć ich wypadania oraz sprawić żeby zyskały zdrowy wygląd, należy uwzględnić w swojej diecie białko roślinne i zwierzęce, pozwalające dostarczyć do organizmu niezbędne aminokwasy egzogenne, których nie jesteśmy w stanie syntetyzować, co oznacza, że musimy stale dostarczać je do organizmu z produktów spożywczych. Najlepszym źródłem białka jest drób oraz chuda wołowina, ryby oraz jaja.

Aby włosy były zdrowe, nie może zabraknąć w naszej diecie kompletu witamin i minerałów, które wpływają także na wygląd cery i paznokci. Warto postawić na dietę bogatą w witaminę A, E, C, witaminy z grypy B, witaminę D oraz witaminę H, produkty bogate w wapń, żelazo, miedź, selen, krzem, cynk, magnez, potas oraz jod, a także kwasy omega 3, które znajdziemy w rybach oraz olejach roślinnych z pierwszego tłoczenia.

Dobrze zbilansowana dieta, która dostarcza do organizmu ważne składniki odżywcze, pozwala szybko i skutecznie zatrzymać wypadanie włosów, wpływa na wygląd cery oraz wzmacnia paznokcie, dzięki czemu możemy sporo zaoszczędzić na często drogich kosmetykach, które jedynie chwilowo maskują problem i nie działają u jego źródła, czyli wewnątrz naszego organizmu.